Czy ekogroszek rzeczywiście jest "eko"?
Ekogroszek to dobra alternatywa dla tradycyjnego węgla kamiennego. Dzięki swoim cennym właściwościom Jest on coraz chętniej wybierany, jako forma materiału opałowego do ogrzewania mieszkań. Jak powstaje ekogroszek? Czy warto używać go do ogrzewania budynków? Czy ekogroszek jest rzeczywiście ekologiczny? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym odpowiadamy na te pytania. Życzymy udanej lektury.
Czym charakteryzuje się ekogroszek?
Ekogroszek to popularny materiał opałowy, który najczęściej jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego o wysokiej kaloryczności. Na samym początku węgiel jest rozdrabniany i kruszony, a następnie przesiewany przez specjalne sita. Proces ten sprawia, że niewielkie kawałki węgla zostają automatycznie oddzielone od tych o odpowiedniej wielkości. Ekogroszek ma najczęściej rozmiary od 5 mm do 25 mm, dzięki czemu można go wygodnie stosować w dozownikach węgla. Warto też wspomnieć o tym, że ekogroszek ma niską zawartość siarki, wody i substancji niepalnych. Dzięki temu pozostawia on niewielką ilość popiołu.
Czy warto wybierać ekogroszek?
Ekogroszek jest materiałem opałowym, który jest produkowany z wysokiej jakości węgla kamiennego pozbawionego wody i substancji niepalnych. Dzięki temu podczas palenia ekogroszku powstają wyłącznie niewielkie ilości tlenki siarki i azotu, znacznie mniejsze niż podczas palenia tradycyjnego węgla. Dlatego też ekogroszek można nazwać materiałem ekologicznym. Podczas wybierania ekogroszku warto zwrócić uwagę na to, czy ma on przyznane certyfikaty jakości. Dobrym wyborem może okazać się ekogroszek od sprawdzonego dystrybutora, który oferuje materiały opałowe wraz z dowozem do klienta.